Болка во градите

водечки здравствени ризици, урологија и теми кои најчесто ги избегнувате

Мислења: 2
Зачленет: 24 Јан 2012, 22:09
Мислење: 24 Јан 2012, 22:15
Zdravo,

Veke 2 dena imam bolka vo gradite. Bolkata zapocnuva od predelot na levata grada i odi nadolu po levata raka se do laktot. Pri podlaboko vdisuvanje vo levata grada se cuvstvuva silno bockanje.

Sto mislite deka e ova ?

(utre ke posetam lekar no sepak bi sakal da gi cujam vasite mislenja)

Blagodaram odnapred

Мислења: 123
Зачленет: 09 Сеп 2011, 12:59
Мислење: 25 Јан 2012, 14:09
Heart007 напишал:Zdravo,

Veke 2 dena imam bolka vo gradite. Bolkata zapocnuva od predelot na levata grada i odi nadolu po levata raka se do laktot. Pri podlaboko vdisuvanje vo levata grada se cuvstvuva silno bockanje.

Sto mislite deka e ova ?

(utre ke posetam lekar no sepak bi sakal da gi cujam vasite mislenja)

Blagodaram odnapred


Болката која ја опишувате може да биде од различно потекло.
Многу е веројатно да се работи за мускулна болка (ако сте имале поголема физичка активност и оптеретеност на таа група мускули и сл.)
Сепак, пред се добро е да се направи ЕКГ за да се исклучи проблем со срцето.
Пишете како сте поминале кај Вашиот лекар...
Поздрав
Филип Конески,
Д-р по стоматологија

Мислења: 2
Зачленет: 24 Јан 2012, 22:09
Мислење: 25 Јан 2012, 18:51
Филип Конески напишал:
Heart007 напишал:Zdravo,

Veke 2 dena imam bolka vo gradite. Bolkata zapocnuva od predelot na levata grada i odi nadolu po levata raka se do laktot. Pri podlaboko vdisuvanje vo levata grada se cuvstvuva silno bockanje.

Sto mislite deka e ova ?

(utre ke posetam lekar no sepak bi sakal da gi cujam vasite mislenja)

Blagodaram odnapred


Болката која ја опишувате може да биде од различно потекло.
Многу е веројатно да се работи за мускулна болка (ако сте имале поголема физичка активност и оптеретеност на таа група мускули и сл.)
Сепак, пред се добро е да се направи ЕКГ за да се исклучи проблем со срцето.
Пишете како сте поминале кај Вашиот лекар...
Поздрав


Bev na lekar, mi go islusa disenjeto, cukanjeto na srceto, se e normalno, nema nikakvi anomalii. Rece deka najverojatno se raboti za muskulna bolka (kako i tvojata dijagnoza). Kupiv upsarin po predlog na lekarot, pa ako nema nekoi podobruvanja ke napravam podetalni testovi.

Vi blagodaram i se najdobro.

Мислења: 1
Зачленет: Вчера, 10:02
Мислење: Вчера, 10:45
Здраво. Некаде прочитав и убаво се сеќавам дека на секои 15 кг. зголемување на телесната тежина , должината на пенисот се намалува за 1 цм. Оваа намалување не е реално, т.е. должината се губи во околното масно ткивно во пубичната регија , што значи дека ако е така , сеуште има надеж за додатни 1-2 цм , доколку изгубиш 15-30 кг. Звучи доста реално и сигурно дека вреди да се проба! Поздрав
kanita


Врати се на Машко здравје

Кој е онлајн

Корисници на овој форум: Нерегистрирани корисници и 1 гостин